• 2018-07-20

14. Ladies’ Jazz Festival

Od 20 do 27 lipca 2018 roku | Gdynia

14. edycja Ladies’ Jazz Festival jak poprzednie: pełna wspaniałych nazwisk, artystek obsypanych wszelakimi nagrodami, tytułami, sprzedających niezwykłe ilości płyt, a przy tym wspaniałych osobowości, przystępnych, urokliwych postaci – Dam Jazzu.

Jane Monheit, Photo Credit Timothy Saccenti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jane Monheit, Photo Credit Timothy Saccenti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczny festiwal rozpocznie jedna z największych gwiazd wokalnego jazzu wszechczasów, po 9 latach od poprzedniego występu na Ladies’ Jazz Festival, w fantastycznej formie, jak zwykle wybuchowo energetyczna, wesoła, nad wyraz profesjonalna i wspaniała pani Dee Dee Bridgewater. 20 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni ta wielokrotnie nagradzana najważniejszymi nagrodami muzycznymi artystka, aktorka, aktywna działaczka społeczna wystąpi z niezwykłym repertuarem inaugurującym 14. edycję Ladies’ Jazz Festival, a jej koncert poprzedzi występ zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu o Grand Prix Festiwalu Judyta Pisarczyk.

21 lipca odbędzie się kolejne nietuzinkowe, ekskluzywne wręcz wydarzenie: Dorota Miśkiewicz – Caminho para Evora feat. Miroca Paris – specjalny projekt festiwalowy przygotowany przez tą rewelacyjną artystkę i wieloletniego współpracownika bosonogiej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarii Evora, Mirocę Parisa – pieśni piękne, rzewne, taneczne, pełne przestrzeni, emocji i słońca.

Dzień później, również w Teatrze Muzycznym – któż nie słyszał Down to my knees – sama Ayo! Ta wspaniała artystka, która kilka lat temu zawojowała świat swoim debiutanckim albumem, mająca po swojej babce również domieszkę krwi polskiej przedstawi festiwalowej publiczności swój piąty już album. Będziemy pierwsi w Polsce, będziemy znów tańczyć, klaskać, cieszyć się i radować – bo przecież Ayo nie znaczy nic innego jak własnie Radość.

Photo Credit Joe Martinez (źródło: materiały prasowe organizatora)

Photo Credit Joe Martinez (źródło: materiały prasowe organizatora)

23 lipca jedyny występ w Polsce, jedyny występ festiwalowy w gościnnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Jane Monheit nareszcie w Polsce, nareszcie na Ladies’ Jazz Festival. Jane Monheit już przeszło 10 lat występuje na scenach jazzowych świata, acz w USA, skąd pochodzi, ma się tam tak dobrze, że niełatwo zaprosić ją na koncerty w Europie – tym bardziej będzie wielkim przeżyciem uczestniczyć w jej jedynym koncercie w Polsce 23 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w przyjaznym festiwalowi Wejherowie.

W dniach od 24 do 26 lipca organizatorzy przewidują ogólnodostępne koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni. Słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach laureatek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival – liczymy na piękną pogodę i przyjazną publiczność, a o poziom artystyczny koncertów zadba jury pod przewodnictwem jednej z największych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej, Urszuli Dudziak.

Grand Finale odbędzie się 27 lipca, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni wystąpi nie kto inny jak Melody Gardot – miłośniczka polskich pierogów i pieprznych polskich wypowiedzi odziedziczonych po temperamentnej polskiej babci, autorka rewelacyjnych albumów, wielu smooth jazzowych hymnów, już samo jej imię wymusza wręcz najwyższy kunszt wykonawczy, melodyjność, przebojowość, niezwykły poziom artystyczny. Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: Worrisome Heart, balladowe preludium do oszałamiającej kariery; My One and Only Thrill – wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince’a Mendozę, multikulturową The Absence, o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny Currency of Man.

Cały świat zna opowieść o jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003 r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. Poniektórzy w tym właśnie upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Przed kilku miesiącami pojawił się pierwszy, gorąco przyjęty na całym świecie album koncertowy artystki, a już 27 lipca będziemy mogli doświadczyć występu Melody Gardot na żywo.

Dorota Miśkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dorota Miśkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program:

20 lipca

 • Dee Dee Bridgewater, Teatr Muzyczny Gdynia, godz. 19.00
  Koncert poprzedzi Judyta Pisarczyk, zwyciężczyni Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2017

21 lipca

 • Dorota Miśkiewicz feat. Miroca Paris Caminho para Evora, Teatr Muzyczny Gdynia, godz. 20.00

22 lipca

 • Ayo., Teatr Muzyczny Gdynia, godz. 20.00

23 lipca

 • Maja Babyszka, Gdynia Infobox, godz. 17.00
 • Jane Monheit, Filharmonia Kaszubska, Wejherowo, godz. 20.00

24 lipca

 • Emilia Gołos, Gdynia Infobox, godz. 17.00

25 lipca

 • Adela Konop. Gdynia Infobox , godz. 17.00

26 lipca

 • Monika Malczak, Gdynia Infobox, godz. 17.00

27 lipca

 • Melody Gardot, Gdynia Arena, godz. 20.00

14. Ladies’ Jazz Festival
Od 20 do 27 lipca 2018 roku
Gdynia, Wejherowo

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR