• 2018-09-19

11. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku

Od 23 września do 2 października 2018 roku | Bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce

III. Debiuty 2018
Jan Wachowski
27 września, godz. 19.00
Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą
Wstęp wolny

Jan Wachowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Wachowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Perła Baroku 2018 po raz pierwszy zaprezentuje koncert DEBIUTY 2018. Jego misją jest promowanie młodych talentów, a szczególnie utalentowanej polskiej młodzieży. Świat artystyczny jest- wbrew pozorom- dość brutalny i niewątpliwie każda szansa, dana stojącym na początku kariery młodym ludziom – jest ważna. Festiwal PERŁA BAROKU ® będzie odtąd aktywnym uczestnikiem tego wsparcia.

Na ten historyczny koncert, rozpoczynający nową serię wydarzeń na festiwalu, zaproszono Jana Wachowskiego -młodego utytułowanego pianistę i kompozytora, zwycięzcę m.in. Międzynarodowego konkursu Kompozytorskiego Cum Laude Music Awards w Madrycie (2017), oraz XXI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Pietro Argento w Barii we Włoszech (2018).

Program koncertu:

Światowe prawykonanie:

 • Jan Wachowski – 7 Preludiów na fortepian
 • Presto, Adagio – Andante, Allegretto, Presto con fuoco, Adagio e molto affettuoso, Prestissimo, Con moto e amoroso
 • Juliusz Zarębski – Polonez Op. 6

IV. Magia impresjonizmu
Nazareno Ferruggio
27 września, godz. 20.00
Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą
Wstęp wolny

Nazareno Ferruggio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nazareno Ferruggio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nazareno Ferruggio należy do pianistów wybitnie utalentowanych. Lista jego nagród jest przekonująca. Jednak to spotkanie z nim, słuchanie go na żywo i jego tak wyróżniająca się niezwykła muzykalność spowodowały recital, który przed nami.
W czerwcu 2017r Nazareno Ferruggio pojawił się na 10. edycji Festiwalu Perła Baroku towarzysząc przy fortepianie meksykańskiemu tenorowi Baltazarowi Zuniga. Kilka solowych utworów, które wykonał tamtego wieczoru brzmiało znakomicie. Była to muzyka nurtu impresjonizmu, dlatego w tym roku poprosiłam Nazareno o jego solowy impresjonistyczny program.
Nie jestem pierwszą osobą, która docenia go w tym szczególnym repertuarze. Zwyciężając w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie IBLA Grand Prize otrzymał specjalne wyróżnienie właśnie za interpretację Debussyego.
Magia impresjonizmu to recital, który zabierze nas w inny świat. Delikatność, płynność, czułość tej muzyki zachwyca wielu wrażliwych, nie tylko melomanów. Nie wątpię, że będzie to czas refleksji i zachwytu….
W tym miejscu przypomnę Państwu, że Festiwal Perła Baroku powstał dla pielęgnowania kultury spotkania z wyśmienitą sztuką, ale także spotkania ludzi ze sobą. Nie praktykujemy transmisji, liczymy na wspólne przeżywanie, na dreszcz, o który na tych koncertach nie trudno – Anna Szarek -Dyrektor Festiwalu

Program koncertu:

 • Claude Debussy: La Fille aux cheveux de lin
 • Clair de Lune
 • Arabesque 1
 • Reverie
 • Erik Satie: Trois Gymnopedies
 • Maurice Ravel: Menuet
 • Frederic Mompou: Pajaro Triste, Secreto
 • Alexander Scriabin : Preludia op. 11 no 4, 13,15, 22
 • Arvo Paert: Fuer Alina, Variationen zur Gesundung von Arinuschka
 • Manoel Ponce: Malgrad Tout, Intermezzo
 • Claude Debussy: Jardins sous la pluie

V. Muzyka bez granic II
Anna Szarek
30 września, godz. 20.30
Bazylika Świętej Trójcy, ul.Kościelna 2, Kobyłka pod Warszawą
Wstęp wolny

Anna Szarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Szarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Szarek występuje na swoim festiwalu niezwykle rzadko. Jej koncert odbył się dotąd tylko raz, w 2014 roku. Nosił wtedy tytuł Muzyka bez granic i zarejestrowano podczas tego wieczoru płytę o tym samym tytule. W 2018 roku – po raz drugi w 11-letniej historii festiwalu na scenie jago twórczyni i dyrektor ale przede wszystkim wiolonczelistka. Jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Pendereckiego, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej Gryf za Debiut Roku, finalistka Miedzynarodowego konkursu Indywidualności artystycznych im.Tansmana, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Opis jej osiągnięć zamieszczono w jubileuszowej księdze Twórcy Wizerunku Polski.

Dodaj komentarz